Loading

Najczęściej Zadawane Pytania

O to często zadawane pytania naszych klientów , oczywiście możecie Państwo zawsze zadzwonić i zapytać o szczegóły 888-553-280.

Montaż haka holowniczego należy odnotować w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Po montażu należy wybrać się do stacji kontroli, która dokona badania i umieści odpowiedni wpis w dowodzie. Obciążenie haka i jego nośność sprawdzić możemy w jego świadectwie homologacji, jednak maksymalna masa przyczepy holowanej zależy od wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Instalujemy homologowane haki pochodzące od renomowanych producentów mają one wszelkie świadectwa pozwalające zakładać je także w pojazdach na gwarancji bez żadnego ryzyka jej utraty.

Każdy producent posiada odpowiednią instrukcję montażu haka Poprawnie zamontowany hak musi być wyposażony w instalację elektryczną, którą podłącza się do przyczepy

Montaż haka holowniczego jest czynnością zajmującą kilka godzin. Zestaw haka musi być dostosowany do typu samochodu, gdyż belka haka przymocowywana jest do elementów nośnych nadwozia pojazdu. Punkty mocowania są ściśle określone przez producenta samochodu. Do montażu używa się śrub o odpowiedniej klasie wytrzymałości, które wchodzą w skład zestawu montażowego haka. Należy także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne wykonanych w karoserii otworów, aby podciekająca woda nie powodowała ich rdzewienia.

Podłączenie gniazda elektrycznego haka do instalacji elektrycznej umożliwia działanie w przyczepie lub bagażniku świateł pozycyjnych, hamowania, przeciwmgłowych, kierunkowskazów oraz cofania. Tu ważny jest profesjonalny montaż, aby jak najmniej ingerować w instalację elektryczną samochodu. W przypadku nowych aut instalacja zastąpiona jest przez magistralę CAN, niewłaściwy montaż spowoduje awarię.